اخبار شورای اسلامی شهر

 نشست دکتر زنگنه، نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی با شورای اسلامی شهر/مهندس اردشیر ریاحی: شورای شهر با تمام توان آماده همکاری و همراهی با همه ادارات اجرایی و نهادهای خدمات رسان است.

 دکتر زنگنه، نماینده شهرستان تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی شب سه شنبه _ ۹ شهریور _ میهمان شورای اسلامی شهر بود.

 مهندس ریاحی، رئیس شورای اسلامی شهر در این نشست ضمن خوش آمد به ایشان از همراهی و همکاری نماینده با مجموعه شورای شهر و مدیریت شهری تقدیر کرد و گفت: شورای ششم با سلایق و دیدگاه های مختلف تشکیل شده اما تک تک اعضا با انگیزه ، متحد و شبانه‌روز پای کار هستند و طی این مدت با رصد و بررسی شرایط در حال تهیه و تدوین برنامه کاری چهارساله می باشند.

 وی افزود: شورای شهر با تمام توان آماده همکاری و همراهی با همه ادارات اجرایی و نهادهای خدمات رسان است و تا کنون ارتباط خوبی با مدیران سطح شهر داشته ایم.

 ریاحی گزارشی از نحوه و روند حل بدهی شهرداری به بانک شهر، اقدامات صورت گرفته برای حل مشکل آسفالت، برنامه های شورا برای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و … ارائه داد و بیان داشت: یقینا از راهنمایی ها و ظرفیت های دیپلماتیک نماینده شهرستان برای رفع مشکلات شهر بهره خواهیم برد و مطمئن هستیم که نماینده محترم در این مسیر ما را تنها نخواهند گذاشت.

 وی گفت: یکی از دغدغه های ما ارتقا فرهنگ شهروندی است و اینکه شهروندان خود را متعهد به شهر و محله خود بدانند و در پرداخت عوارضات و بدهی های ملکی خود اهتمام ویژه ای داشته باشند. در حال حاضر در موضوع آسفالت مشارکتی مبالغ گرفته شده از ساکنین یک پنجم هزینه ها هم نیست اما به هر حال این تعهد ایجاد شده و شهرداری باید پاسخگو باشد .

 در ادامه دکتر زنگنه طی سخنانی ضمن آرزوی موفقیت برای شورای شهر گفت : مهمترین اولویت در شورا باید رفاقت ، همدلی ، اتحاد و صداقت اعضای شورای با یکدیگر باشد . جناح بندی های سیاسی و گروهی باید در بیرون از صحن و جلسات شورای شهر باشد و در جلسات کاری فقط منافع شهر و شهروندان مدنظر باشد . از طرفی هر آنچه در شورای شهر با هر تعداد رأی موافق و مخالف به تصویب می‌رسد،  مصوبه شورا است و تمکین و اجرای آن باید مورد تأکید تک تک اعضا باشد . این نباشد که عضوی که به لایحه و یا طرحی رای مخالف داده است در خارج از شورا بر مخالفت خود تاکید کند .

 وی انتخاب شهردار را یکی از مهمترین کارهای شورا عنوان کرد و افزود: در انتخاب شهردار به هیچ عنوان دخالتی نداشته و ندارم . شورای شهر مختار است بر اساس معیارها و برنامه های خود شهردار انتخاب کند . هیچ کس حق دخالت ندارد . البته ممکن است هر کسی اقدام به مشورت دادن و پیشنهاد دادن کند اما حق ندارد اعمال فشار کند .

 زنگنه توصیه دیگری برای شورای شهر داشت و بیان کرد: به بخش خصوصی اعتماد کنید و نگاه بسته را از شهر بردارید. مشوق های خوبی برای سرمایه‌گذاران ارائه کنید تا تشویق و ترغيب به فعالیت در شهر شوند . ما به توان بخش خصوصی نیاز داریم .


 مهندس ریاحی، رئیس شورای اسلامی شهر : مردم مسئولیت سنگینی را به دوش ما گذاشته اند / بدون همدلی و اتحاد توفیقی به دست نخواهیم آورد

 اردشیر ریاحی در سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر که عصر روز سه‌شنبه _ ۱۶ شهریور برگزار شد بر لزوم اتحاد ، همدلی و اجتناب از تخریب و تهمت تاکید کرد .

 وی گفت : شورای شهر طی دو ماه گذشته و از اولین روز بعد انتخابات دغدغه اصلی خود را بر رفع مشکلات و معضلات شهر و شهرداری و انتخاب مدیری که بتواند وضعیت مدیریت شهری را سرو سامان ببخشد، معطوف کرد .

 مذاکرات متعدد حضور و غير حضوری، اعلام فراخوان عمومی، رایزنی با منابع مختلف استانی، اطلاعاتی و سازمانی ، مطالعه و تحقيق و دعوت از کاندیداهای تصدی پست شهردار تربت حیدریه از اقدامات شورای شهر برای انتخاب شهردار بوده است که ریاحی به آن اشاره کرد و افزود : مردم مسئولیت سنگینی را به دوش ما گذاشته اند و به ما اعتماد کرده اند. باید ظرفیت هایی که از دست رفته را جبران کنیم ، نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف سازیم.

 وی بیان داشت: مشکلات ، کمبودها و شرایط حاکم بر شهر و کشور مردم را خسته کرده است و همه منتظر اتفاقات و اخبار خوش هستند . در این شرایط هم مسؤلین و هم مردم باید از تخریب و تهمت زدن و متهم کردن یکدیگر به کم کاری دست بردارند چرا که تنها راه تغییر شرایط اتحاد ، همدلی و هماهنگی است .

 رئیس شورای اسلامی شهر گفت : ۲۸ نفر برای تصدی پست شهردار تربت حیدریه اعلام آمادگی کردند. بعلاوه چند نفر دیگر را نیز شورای شهر مدنظر داشت و با آنان وارد مذاکره شده بود . شورای شهر به دور از مسائل سیاسی و جناحی طی این مدت اقدام به بررسی رزومه های این عزیزان کرد . از هیچ کجا بر شورای شهر سفارش و فشاری برای انتخاب شهردار وجود نداشته است و شورا با خرد جمعی خود و بر اساس معیارها و برنامه های خود در پی انتخاب بهترین گزینه است .

 وی با تشکر از همه کسانی که طی این مدت به ارائه برنامه ها و رزومه خود پرداختند تشکر کرد و برای آنان آرزوی توفیق و سربلندی نمود و گفت : در جلسه امشب _ چهارشنبه ۱۷ شهریورماه _ شهردار تربت حیدریه را معرفی خواهیم کرد .