مهندس فرخ تبار، شهردار جدید تربت حیدریه در مراسم تکریم و معارفه ای که در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد طی سخنانی گفت :  شفافیت و مبارزه با فساد و دلال بازی  اولویت نخست فعالیت ها خواهد بود .

 وی افزود  : در بدو ورود خود شفافیت و پاکدستی و مبارزه با فساد و دلال بازی را اعلام می کنم و قطعا هیچ مطلب و موضوعی را از مردم پنهان نخواهیم کرد.

 شهردار تربت حیدریه با اشاره به حماسه نهم دی ماه سال ۵۷ در شهر تربت حیدریه به نُه اصل کلیدی در مدیریت شهری اشاره کرد و این اصول را اینگونه برشمرد :

 

– اولین اولویت شفافیت و پاکدستی در مجموعه مديريت شهری خواهد بود . چیز پنهانی نخواهیم داشت و با مردم شفاف خواهیم بود .

– دومین اصل احیای هویت شهر تربت حیدریه می باشد . شهری با مردمانی ” نجیب ”  در عین حال شجاع ، سختکوش و مهمان نواز که لایق بهترین ها هستند .

– اصل سوم اولویت دهی به محرومین ، مستضعفین و مستاصلین است چراکه این محرومین هستند که همه رنج ها و مصیبت های دوران را تحمل نمودند و همواره ستون انقلاب بوده و هستند .

– مدیریتی عاشقانه و عالمانه با ابزارهایی چون ارتقای ظرفیت وجودی، بهره وری به معنای کار درست را درست انجام دادن، صبر و ادب اصل چهارم است .

– اصل پنجم تلاش برای بهبودی کیفیت سطح زندگی شهروندان است . باید امور را برای مردم تسهیل کنیم و به شادی و نشاط اجتماعی اهمیت دهیم. در حوزه رفاه و تفریح برای همه افشار باید برنامه داشته باشیم. مناسب سازی معابر و پیاده رو ها ، آسفالت ، مبلمان شهری، پسماند و توجه به نیازهای شهروندان به ویژه کودکان بانوان و سالمندان و توانیابان

– اصل ششم استقبال از حضور سرمایه گذاران و کارآفرینان است . باید اقتصاد شهری تقویت شود تا از این محل شهرداری نیز منتفع گردد.

– اصل هفتم توجه و اهتمام به دو بال حقوق و وظیفه شهروندی . شهروندان باید علاوه بر استیفای حقوق خود از مجموعه مدیریت شهری به وظایف خود در این حوزه نیز عمل نمایند .

– تعامل حداکثری با همه اقشار مختلف شهروندان نخبگان صاحب‌نظران و کارشناسان و فعالان حوزه اجتماعی و همه دلسوزان شهر با محوریت امام جمعه محترم ، فرماندار محترم ، نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی، ریاست محترم دستگاه قضا ، مدیران و مسئولین ادارات و فرماندهان نظامی و انتظامی و امنیتی اصل هشتم کار شهرداری خواهد بود .

– اصل نهم این‌ است که مدیریت شهری و شهردار به معنای واقعی کلمه و فارغ از گروه ها و جناح بندی ها متعلق به همه مردم شهر هستند.

 

در سالروز شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی باید از روش و منش این قهرمان ملی درس بگیریم و برای حل مشکلات مردم از طریق خود مردم اقدام کنیم و با وحدت و یکپارچگی موانع را از سر راه برداریم.

 در این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر  با اهدای لوحی از زحمات و تلاش‌های مهندس اکبریان و مهندس عظیمی تقدیر نمود.